İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) ülkemizin kalkınması, uluslararası pazarlardaki rekabet gücümüzün ve ihracatımızın arttırılması, sektörün sorunları, çözümleri ve sektörel işbirlikleri konusunda çalışmalar yürütmeyi hedeflemektedir.

Amaçları doğrultusunda; Bakanlıklar, resmi ve özel kurumlar, TSE, Odalar ve Borsalar, İhracatçı Birlikleri, üniversiteler ve uluslararası kuruluşlarla beraber çalışacak olan derneğimiz, kar amacı gütmeyen bağımsız sivil toplum kuruluşudur.

İKSD; İskele ve Kalıp sektörünün önde gelen firmaları tarafından temsil edilmektedir. Üye firmaların tümü; standartlar doğrultusunda üretim yapan gerek ulusal gerekse uluslararası ölçekte önemli konut, baraj, ticari bina, havaalanı, hastane, yol metro, endüstriyel projeler vb inşaatlarında proje, danışmanlık, malzeme satışı, kiralama ve satış sonrası destek hizmeti vermektedirler.

İKSD Üyeleri başta Rusya, ABD, Fransa, İtalya, Kazakistan, Hindistan, Irak, İran, Malezya, Cezayir, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan olmak üzere dünyanın 115 ülkesine ihracat yapmaktadır.

Almetka firmamız sektörle ilgili sorunları en üst platformlarda gündeme taşıma gayreti ve bu platformlarda temsil edilme gayesi ile geçtiğimiz ” Uluslararası İskele Kalıp ve Hareketli Platform Teknolojileri İhtisas Fuarı’nda” İKSD  üyeleri ile bir araya gelerek üyelik anlaşmasını yapmıştır.